Prva pobjeda na putu prema EP-u

Barišić i Kramarić za preokret protiv Azerbajdžana

21.03.2019.

Hrvatska nogometna reprezentacija ubilježila je prve bodove u kvalifikacijama za EURO 2020. Na Maksimiru je uspjela slomiti otpor Azerbajdžana, iako su gosti poveli.

HRVATSKA - AZERBAJDŽAN 2:1 (1:1)
Kvalifikacije za EP, Skupina E.
Stadion Maksimir, Zagreb.

Sudac: G. Kabakov (Bugarska)

Strijelci: 0:1 - Šejdajev (19'), 1:1 - Barišić (44'), 2:1 - Kramarić (79')

Žuti kartoni: Medvedev (68')

Hrvatska: Kalinić, Barišić, Vida, Ćaleta-Car, Brekalo, Kovačić (73' Vlašić), Modrić (90+2' Badelj), Perišić, Rakitić, Kramarić, Petković (69' Rebić). Izbornik: Z. Dalić.

Azerbajdžan: Agajev, Rahimov, Husejnov, Mamadov, Medvedev, Garajev (88' Dadašov), Nazarov (58' Abdulajev), Almeida (73' Mahmudov), Eddy, Madatov, Šejdajev. Izbornik: N. Jurčević.

Srebrni Vatreni pobjedom su otvorili kvalifikacijski ciklus za Europsko prvenstvo 2020. godine. U Zagrebu su pobijedili Azerbajdžan rezultatom 2:1.

Hrvatska je očekivano dominirala u posjedu lopte te stvorenim prilikama i izborenim udarcima iz kuta, no gosti su dva puta u prvom poluvremenu zaprijetili kroz protunapade: Šejdajeva je prvo zaustavio Kalinić, no u drugom je dvoboju azerbajdžanski napadač poslao loptu pod prečku za vodstvo.

Dalićevi su izabranici prijetili udarcima Rakitića i Modrića izvan kaznenog prostora, no nekoliko minuta prije odmora pojačali su pritisak, što im se isplatilo kada je Ćaleta-Car pucao glavom - lopta je zaustavljena na gol-crti, a Barišić prvi reagira za izjednačenje.

Početkom nastavka najopasniji je bio još jedan pokušaj Modrića, koji su zaustavili Agajev i prečka, a napadi Vatrenih - nakon propuštenih šansi Brekala, Perišića, Rakitića i Petkovića - ponovno su urodili plodom u 79. minuti.

Tada je Kramariću ostavljeno prostora na lijevoj strani kaznenog prostora, a on to koristi za lijep, odmjereni udarac u suprotnu stranu i sva tri boda.

U Skupini E odigrana je još jedna utakmica - Slovačka je na svom terenu svladala Mađarsku 2:0, a Vatreni za tri dana gostuju upravo u Budimpešti.