Slavlje u Dugopolju

Hrvatska U-19 pobijedila Mađarsku, ostala u igri za EP

23.03.2019.

U svom drugom nastupu u Elitnom kolu kvalifikacija za EP, Hrvatska U-19 upisala je prvu pobjedu, u Dugopolju protiv Mađarske.

U-19: MAĐARSKA - HRVATSKA 0:2 (0:1)
Kvalifikacije za EP, Elitno kolo, Dugopolje.

Strijelci: 0:1 - B. Šutalo (18'), 0:2 - Marin (47')

Hrvatska: Kotarski, B. Šutalo, Čolina, Bulat, Smolčić, Palaversa, Baturina (76' Šipoš), Marin (87' Šego), Vušković, Blagaić (60' Pršir), Bušnja (60' Dolček). Izbornik: I. Gudelj.

Nakon uvodnog poraza u samoj završnici ogleda s Njemačkom, hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti pod vodstvom izbornika Ivana Gudelja svladala je Mađarsku i ostala u igri za prvo mjesto u skupini.

Za vodstvo Hrvatske pogodio je Šutalo glavom nakon 18 minuta igre, a na početku drugog poluvremena iz slobodnog je udarca tu prednost udvostručio Marin. S tih 2:0 Hrvatska je mirno privela susret kraju.

U drugoj utakmici drugog kola Norveška je u Sinju pobijedila Njemačku 1:0, a u posljednjem se kolu sastaju Hrvatska - Norveška (26. ožujka, 14:00, Sinj) i Mađarska - Njemačka (26. ožujka, 14:00, Dugopolje).