Svladan Jedvajev Bayer

Kramarić na vrhu Hoffenheimove liste strijelaca, upisao i asistenciju

30.03.2019.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić upisao je novi, povijesni pogodak za Hoffenheim, a u pobjedi nad Jedvajevim Bayerom dodao je i asistenciju.

Prvu utakmicu 27. kola Bundeslige odigrali su u petak Hoffenheim i Bayer iz Leverkusena, a u početnim su postavama svojih momčadi bili i Andrej Kramarić i Tin Jedvaj.

Hoffenheim je poveo u nakon samo deset minuta igre, kada je Kramarić asistirao Belfodilu za udarac s ruba kaznenog prostora i vodstvo, a gosti su poravnali sedam minuta poslije preko Vollanda.

U nastavku, Bender postiže autogol, Belfodil upisuje svoj drugi pogodak, a Kramarić u 79. minuti na gol-crti potvrđuje pobjedu Hoffenheima 4:1 za osmo mjesto na tablici, samo bod iza Bayera.

Kramarić i Jedvaj odradili su cijelu utakmicu, a napadač Vatrenih sada je samostalno na vrhu najboljih strijelaca Hoffenheima u Bundesligi, s pogotkom više od Sejada Salihovića (47-46).

Ujedno i četvrti strijelac ovosezonskog izdanja njemačkog nogometnog prvenstva s 14 pogodaka, iza Lewandowskog (18) te Jovića i Reusa (15), zajedno s Alcacerom i Hallerom.