Hrvati u Serie A

Pašalić zabio i Parmi, Mandžukić asistent za pobjedu

31.03.2019.

U 29. kolu talijanskog prvenstva nove su pobjede upisali i Juventus i Atalanta, a Mario Mandžukić i Mario Pašalić dali su vrlo vrijedne doprinose.

Torinska Stara doma upisala je ovog vikenda svoju 25. ligašku pobjedu u 29 kola, a za tri boda protiv Empolija na domaćem terenu dovoljan je bio i jedan pogodak.

Igrala se 72. minuta kada je Mario Mandžukić izvrsnim potezom glavom pronašao Keana, koji trese mrežu gostiju za konačnih 1:0.

Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu, a u redovima Empolija od prve je minute nastupio Marko Pajač, kojega je u 79. minuti zamijenio Ucan.

Atalanta je lov na europske pozicije nastavila gostujućom pobjedom protiv Parme, iako je domaćin poveo u osmoj minuti preko Gervinha.

Preokret momčadi iz Bergama započeo je Mario Pašalić, pogotkom s ruba peterca u 24. minuti utakmice. Za završnih 3:1 pobrinuo se Zapata s dva pogotka u posljednjih dvadesetak minuta utakmice. Pašalić je igrao do 54. minute, kada je svoje mjesto prepustio Iličiću.

Za četvrtim mjestom, koje vodi u Ligu prvaka, Atalanta zaostaje tri boda.