Belgijska i talijanska liga

Andrijašević strijelac u napetoj završnici, Tudor osvojio bod kod Milana

03.04.2019.

Franko Andrijašević upisao je novi ligaški pogodak u Belgiji, a Igor Tudor je kao trener Udinesea osvojio četiri boda u dvije utakmice.

U belgijskoj borbi za mjesto u Europskoj ligi Beveren je u utorak dočekao Kortrijk, a gosti su preko Hines-Ikea i Avenattija  u drugom poluvremenu stekli dva pogotka prednosti.

Povratak Beverena započeo je Milošević u 83. minuti, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade Franko Andrijašević odličnim volejem smjestio loptu u mrežu za 2:2.

Međutim, Kortrijk je odmah potom ipak stigao do pobjede (3:2), zahvaljujući pogotku Koite. Andrijašević je odigrao cijelu utakmicu, a Karlo Lulić igru je napustio u 67. minuti.

Po svom povratku na klupu Udinesea, Igor Tudor upisao je domaću pobjedu protiv Genoe (2:0), a na gostovanju kod Milana osvojio je vrlo vrijedan bod u borbi za ostanak. Piatek je doveo Milan u vodstvo, no Lasagna u 65. minuti pogađa za konačnih 1:1.

Ivan Strinić ostao je među Milanovim pričuvama, a Udinese nakon 29 odigranih kola ima četiri boda više od Empolija na 18. poziciji.