Svladan Island

Pobjednički preokret Hrvatske U-16 na otvaranju turnira

04.04.2019.

Hrvatska reprezentacija do 16 godina starosti uspješno je započela svoj nastup na Uefinom razvojnom turniru, svladavši u Karlovcu vršnjake s Islanda.

U-16: HRVATSKA - ISLAND 4:3 (1:2)
Uefin razvojni turnir, Karlovac.

Suci: T. Bionda, D. Benković, I. Batušić (Hrvatska)

Strijelci: 0:1 - Haraldsson (24'), 0:2 - Oskarsson (26'-11m), 1:2 - Šimić (30'), 2:2 - Braun (53'), 3:2 - Šaranić (64'), 4:2 - Laća (71'), 4:3 - Haraldsson (78'-11m)

Hrvatska: Zadro, Telebar (59' Pelivan), Braun, Rozić (59' Lisica), Duvnjak (59' Išlić), Šimić (59' Laća), Šaranić (72' Tomić), Milošević (59' Bradarić), Lazar, Petrović (59' Stojković), Dobrilović (59' Novak-Stanko). Izbornik: T. Rukavina.

Utakmicama prvog kola u Karlovcu i Dugoj Resi otvoren je Uefin razvojni turnir kojemu je domaćin Hrvatska U-16 pod vodstvom izbornika Tomislava Rukavine.

U prvom su susretu mladi Hrvati snage odmjerili s Islanđanima, koji su poveli pogocima Haraldssona te Oskarssona iz 24. i 26. minute. Međutim, Šimić je potom smanjio zaostatak, a u nastavku Braun, Šaranić i Laća donose potpuni preokret. Poraz Islanda naposljetku je ublažio Haraldsson svojim drugim pogotkom, s bijele točke.

U drugoj utakmici prvog kola Austrija je uvjerljivo porazila Boliviju (8:0), a u drugom se kolu sastaju Hrvatska i Austrija (5. travnja, Duga Resa, 16:30) te Island i Bolivija.