Uvjerljiva pobjeda Hoffenheima

Kramarić postigao 15. ovosezonski pogodak, Livaja asistent

07.04.2019.

Napadač Vatrenih Andrej Kramarić zatresao je u nedjelju i mrežu Augsburga, dok je Marko Livaja pomogao AEK-u svladati Xanthi.

Hoffenheim je u sklopu 28. kola Bundeslige uvjerljivo slavio na gostovanju kod Augsburga (4:0), a strijelac prvog pogotka bio je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić.

Precizan je bio nakon obrane domaćeg vratara već u šestoj minuti, a preostala tri pogotka u nastavku je postigao Belfodil. Kramarić je igrao do 80. minute, kada je mjesto prepustio Bittencourtu.

Na ljestvici strijelaca njemačkog prvenstva Kramarić dijeli četvrto mjesto s Poulsenom i Reusom - svi imaju po 15 pogodaka. Ispred su samo Lewandowski (21), Jović (17) i Alcacer (16).

AEK je u 27. kolu grčke lige također osvojio tri gostujuća boda, a Xanthi je svladao preokretom na 3:1. Pogotke za AEK postigli su Oikonomou, Ponce i Boye, pri čemu je za posljednji pogodak asistirao hrvatski napadač Marko Livaja, u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Livaja je u igru ušao u 55. minuti umjesto Klonaridisa, a AEK na tablici drži treće mjesto, iza Olympiakosa te ispred Atromitosa.