CSKA pobijedio Anži

Prvijenac Balića za Fortunu, Vlašić ponovno asistent

24.04.2019.

Andrija Balić upisao se u listu strijelaca nizozemskog nogometnog prvenstva, a Nikola Vlašić još je jednom dao važan doprinos pobjedi moskovskog CSKA.

U 32. kolu Eredivisie sastali su se Utrecht i Fortuna Sittard, a domaćin je pobijedio 2:1 zahvaljujući pogocima Kerka u četvrtoj i 68. minuti.

Jedini je strijelac za Fortunu bio mladi hrvatski reprezentativac Andrija Balić, za privremeno izjednačenje pri kraju prvog poluvremena, preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Balić je odigrao cijelu utakmicu za svoju momčad, koja drži 14. mjesto u ligaškom poretku, s pet bodova više od zone razigravanja za ostanak.

U 25. kolu ruskog prvenstva CSKA je u Moskvi ugostio Anži iz Mahačkale, a već u 13. minuti vezni igrač Vatrenih Nikola Vlašić odlično je probio gostujuću obranu i uposlio Bijola koji pogađa za 1:0.

Konačnih 2:0 postavio je Sigurdsson u 55. minuti, a Vlašić je odradio svih 90 minuta. Kristijan Bistrović u igru je ušao u 84. minuti umjesto Čalova.

CSKA (44) na tablici zaostaje dva boda za drugoplasiranim Lokomotivom (46), a ima bod prednosti ispred četvrtoplasiranog Krasnodara (43). Pet kola prije kraja, vodeći je Zenit iz St. Peterburga (54).