Pogoci hrvatskih napadača

Santini za pobjedu Anderlechta, Livaja strijelac za AEK

05.05.2019.

Ivan Santini osigurao je sva tri boda svom Anderlechtu protiv Halilovićevog Standarda iz Liegea, dok je Marko Livaja ugradio jedan pogodak u gostujuću pobjedu AEK-a kod Levadiakosa.

Anderlecht je na svom terenu pobijedio Standard iz Liegea 2:1, a u početnim su postavama svojih momčadi bili Ivan Santini s jedne i Alen Halilović s druge strane.

Iako je Anderlechtu već u 11. minuti isključen Bornauw, do vodstva je došao u 37. minuti preko Verschaerena, a početkom drugog poluvremena izjednačio je Carcela-Gonzalez.

Igrala se 57. minuta kada je Trebel ubacio u kazneni prostor, a Santini dotaknuo loptu i proslijedio je u mrežu za pobjedu Anderlechta. Santini je igrao do 82. minute, a Halilović je izašao desetak minuta ranije. Antonio Milić nije konkurirao za sastav domaćina.

U posljednjem, 30. kolu grčkog prvenstva AEK je slavio na gostovanju kod Levadiakosa 3:0, a Marko Livaja postigao je drugi pogodak svoje momčadi, u 54. minuti dvoboja. Hrvatski je napadač igrao od početka do kraja susreta.

AEK je završio na trećoj poziciji, iza Mišićevog PAOK-a koji je osvojio naslov prvaka te Olympiakosa, a ispred Atromitosa i Arisa.