Povratak crno-plavih na treće mjesto

Perišić zabio Šemperu, Inter svladao Chievo

13.05.2019.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić postigao je svoj osmi ovosezonski ligaški pogodak, zatresavši mrežu Adriana Šempera i njegovog Chieva.

Inter je u 36. kolu talijanskog prvenstva dočekao Chievo i pobijedio 2:0 te se tako vratio na treću poziciju ligaškog poretka, iza Juventusa i Napolija koji su već osigurali prvo i drugo mjesto.

Vodstvo je Interu osigurao Politano u 39. minuti, a Ivan Perišić postavio je konačni rezultat nekoliko minuta prije kraja dvoboja, svladavši Adriana Šempera nakon što je Soares pogodio okvir gola.

Perišić je i sam uzdrmao vratnicu tijekom susreta, a odigrao je cijelu utakmicu. Marcelo Brozović nije nastupio zbog žutih kartona, a Šime Vrsaljko zbog oporavka od ozljede.

Šemper je na vratima Chieva također stajao od početka do kraja, a bio mu je to već četvrti uzastopni nastup za posljednjeplasiranu momčad Serie A, koja će na završetku sezone preseliti u drugu ligu.

Dva kola prije kraja Inter ima bod više od Pašalićeve Atalante te četiri više od Strinićevog Milana i Ćorićeve Rome.