Treći strijelac Bundeslige

Kramarić i Brekalo pogocima zaključili bundesligašku sezonu

18.05.2019.

Hrvatski reprezentativci Andrej Kramarić i Josip Brekalo upisali su se u strijelce u posljednjem kolu njemačkog nogometnog prvenstva.

Andrej Kramarić završio je ovu sezonu Bundeslige na diobi trećeg mjesta ljestvice strijelaca sa 17 pogodaka, nakon što je iz slobodnog udarca zatresao mrežu Mainza u gostujućem porazu 4:2.

Hrvatski je napadač precizan bio u 34. minuti za vodstvo Hoffenheima 2:0, no domaćin je u nastavku s igračem više preokrenuo rezultat, a Kramarić je odradio cijelu utakmicu. Hoffenheim je prvenstvo završio na devetom mjestu.

Naslov najboljeg strijelca osvojio je Lewandowski (Bayern) s 22 bodova, drugi je Alcacer (Borussia Dortmund) s 18, a Kramarić svoju poziciju dijeli s Havertzom (Bayer), Jovićem (Eintracht), Reusom (Borussia Dortmund) i Weghorstom (Wolfsburg).

Wolfsburg je na svom terenu nadjačao Augsburg s čak 8:1, a strijelac pretposljednjeg, sedmog pogotka bio je Josip Brekalo u 85. minuti, lijepim udarcem nakon ubačaja Weghorsta.

Brekalo je igrao od 69. minute, kada je zamijenio Roussillona, a Wolfsburg je osigurao mjesto u Europi osvajanjem šestog mjesta, bodovno poravnat s Borussijom iz Mönchengladbacha.