Pobjeda nad Eintrachtom

Niko Kovač doveo Bayern do naslova prvaka

18.05.2019.

Bayern iz Münchena u posljednjem je kolu potvrdio osvajanje ligaške titule, a Niko Kovač tako je osigurao mjesto u povijesnim knjigama bavarskog diva.

Nogometaši Bayerna pobijedili su Eintracht 5:1 u završnih 90 bundesligaških minuta te pred svojim navijačima osvojili naslov njemačkog prvaka, s dva boda prednosti ispred Borussije iz Dortmunda (78 - 76).

Bavarce su s klupe ove sezone vodili bivši hrvatski kapetan i izbornik Niko Kovač te njegov pomoćnik Robert Kovač, proslavljeni branič Vatrenih. Niko Kovač ovim je uspjehom postao jedini nakon legendarnog Franza Beckenbauera koji je s Bayernom osvojio naslov i kao igrač i kao trener.

U redovima Eintrachta igrao je Ante Rebić, do sredine drugog poluvremena, a momčad iz Frankfurta osvojila je naposljetku sedmo mjesto s 54 osvojena boda.

Bayern ima i priliku za osvajanje dvostruke domaće krune: u finalu Njemačkog kupa u Berlinu snage će odmjeriti s RB Leipzigom.