Zajedno s Interom

Mario Pašalić zapečatio plasman Atalante u Ligu prvaka

27.05.2019.

Atalanta i Inter, s četvoricom hrvatskih nogometaša u svojim redovima, u posljednjem su kolu Serie A izborili željeni cilj te osigurali svoje mjesto u elitnom europskom klupskom natjecanju.

Atalanta je za treće mjesto u talijanskom prvenstvu, iza Mandžukićevog Juventusa te Napolija, kod kuće svladala Sassuolo, unatoč pogotku Berardija za vodstvo gostiju u 19. minuti.

Preokret su režirali Zapata u 35. i Gomez u 53. minuti, a "točku na i" za konačnih 3:1 stavio je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić u 65. minuti, samo tri minute po svom ulasku u igru. Na ubacivanje Gomeza glavom je pogodio bliži kut.

Bodovno poravnat s Atalantom na četvrtom je mjestu milanski Inter, koji je u zadnjem kolu na svom terenu nadjačao Empoli rezultatom 2:1.

Za tri su boda precizni bili Keita i Nainggolan, a jedini je strijelac za goste bio Traore. Marcelo Brozović odigrao je cijelu utakmicu za Inter, Ivana Perišića zamijenio je Dalbert u 73. minuti, a Šime Vrsaljko ne nastupa zbog oporavka od ozljede.

U redovima Empolija Marko Pajač odradio je svih 90 minuta, a njegova je momčad zajedno s Frosinoneom i Chievom ispala u drugu ligu.