Hrvat na tronu

Mateo Kovačić nastavio niz, osvojio i trofej Europske lige

29.05.2019.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić okončao je sezonu u Chelseaju pobjedom nad Arsenalom i osvajanjem novog europskog trofeja.

Nakon tri uzastopne Lige prvaka osvojene s Real Madridom, u paru s kapetanom Vatrenih Lukom Modrićem, Mateo Kovačić europski je trofej uzeo i po odlasku iz redova Kraljevskog kluba.

Na posudbi u Chelseaju okitio se naslovom pobjednika Europske lige, zahvaljujući pobjedi nad gradskim rivalom Arsenalom u Bakuu.

Nakon prvog poluvremena u kojemu nije bilo pogodaka, Chelsea je poveo preko Girouda (49'), a potom su precizni bili i Pedro (60') te Hazard (65') iz kaznenog udarca. Arsenal je smanjio zaostatak preko Iwobija (69'), da bi konačnih 4:1 postavio Hazard svojim drugim pogotkom na utakmici (72').

Kovačić je zaigrao u prvoj postavi Chelseaja, a igru je napustio u 76. minuti, prepustivši svoje mjesto Barkleyju.

Osim toga, vezni igrač Vatrenih postao je tek drugi Hrvat koji u svojim vitrinama ima trofeje Lige prvaka i Europske lige - prije njega to je za rukom pošlo samo Ivanu Rakitiću, koji je Ligu prvaka osvojio s Barcelonom, a Europsku ligu sa Sevillom.

Prošle je godina Hrvatska također imala pobjednika Europske lige - Šime Vrsaljko tada je slavio u dresu Atletico Madrida.