Uveličana obljetnica osnutka

31.05.2019.

U petak je u Omišu odigrana revijalna utakmica hrvatske reprezentacije protiv domaćina koji slavi 100. obljetnicu osnutka.

OMIŠ - HRVATSKA 0:5 (0:3)
Prijateljska utakmica.
31. svibnja 2019., stadion Anđelko Marušić Ferata.

Sudac: D. Strukan (Split)

Strijelci: 0:1 - Perišić (2'), 0:2 - Brekalo (12'), 0:3 - Modrić (39'), 0:4 - Petković (58'), 0:5 - Petković (68')

Žuti kartoni: -

Omiš: Škorić (41' Baučić, 61' Marušić), Ribičić, Knezović (41' Humačkić), Pivčević (61' Salamun), Jurčević (41' Vojnović), Balić, Vučemil (41' Zemunik), Žilić (56' Munitić), Imeri (75' Bandov), Bilić (52' Pirija), Lozić (75' Kovačić). Trener: A. Vitaić.

Hrvatska: Livaković (28' Kalinić, 52' Sluga), Barišić, Vida (41' Benković), Ćaleta-Car (41' Škorić), Jedvaj, Badelj (41' Bartolec), Brozović (41' Pašalić), Brekalo, Modrić (41' Caktaš), Perišić (47' Melnjak), Kramarić (41' Petković). Izbornik: Z. Dalić.

Povodom stote obljetnice osnutka NK Omiš, svjetski su doprvaci odigrali revijalni susret sa svojim domaćinima, a izvršni direktor HNS-a Marijan Kustić i član Izvršnog odbora HNS-a Ile Topuzović uoči su početka utakmice predali prigodne plakete predsjedniku NK Omiš Vedranu Kovačiću i omiškom gradonačelniku Ivi Tomasoviću. Domaćine su darivali i izbornik Vatrenih Zlatko Dalić te kapetan Luka Modrić, a Omišani su uzvratili darovima za HNS i reprezentaciju, kao i poveljom za Ivana Perišića, koji je postao počasni građanin Omiša, a ponio je i kapetansku vrpcu Vatrenih.

"Hvala što ste došli u ovakvom broju i što ste prošlo ljeto bili uz nas. Sve snimke koje smo vidjeli dale su nam dodatni poticaj i zajedno smo napravili veliku stvar. Čast mi je primiti ovu povelju u svom gradu i hvala svima koji su danonoćno radili kako bi omogućili ovakve uvjete za utakmice. Uživajte u ovom danu", obratio se Perišić punim tribinama, odnosno 5.364 gledatelja.

Bolje nije moglo početi, s obzirom da je upravo Perišić već na isteku druge minute pronašao put do mreže za vodstvo Hrvatske, ubrzo je Brekalo pogodio za 2:0, a nedugo prije odlaska na odmor u strijelce se upisao i Modrić.

U drugom je poluvremenu izbornik Dalić priliku pružio i igračima s klupe, a u redovima Omiša karijeru je priveo kraju Jure Žilić. S dva je pogotka, u 58. i 68. minuti dvoboja, konačnih 5:0 postavio Petković, uključujući i prekrasan udarac s ruba kaznenog prostora u suprotne rašlje.

Hrvatska nogometna reprezentacija poslije utakmice kreće na riječki dio priprema, a kvalifikacijski okršaj s Velšanima na rasporedu je u subotu, 8. lipnja u Osijeku. U utorak, 11. lipnja, bit će odigrana i prijateljska utakmica s Tunižanima u Varaždinu.