Poraz na otvaranju Skupine C

Rumunji nadjačali mlade Vatrene

18.06.2019.

U prvom susretu Skupine C Europskog prvenstva U-21 Hrvatska se sastala s Rumunjskom, koja je pobjedom 4:1 osvojila sva tri boda.

U-21: RUMUNJSKA - HRVATSKA 4:1 (2:1)
Europsko prvenstvo U-21, Skupina C.
18. lipnja 2019., Stadion San Marino, Serravalle.

Sudac: B. Madden (Škotska)

Strijelci: 1:0 - Puscas (11' - 11m), 2:0 - Hagi (14'), 2:1 - Vlašić (18'), 3:1 - Baluta (66'), 4:1 - Petre (90+3')

Žuti kartoni: Jakoliš (22'), Man (31'), Pascanu (33'), Manea (87')

Rumunjska: Radu, Stefan, Pascanu, Nedelcearu, Manea, Cicaldau, Baluta, Ivan (73' Coman), Hagi, Man (84' Olaru), Puscas (89' Petre). Izbornik: M. Radoi.

Hrvatska: Posavec, Sosa, Katić, Benković, Uremović, Moro (68' Ivanušec), Šunjić, Vlašić, Brekalo (14' Bradarić), Halilović (77' Murić), Jakoliš. Izbornik: N. Gračan.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija nije uspjela upisati prve bodove na europskoj smotri najboljih. U susretu s Rumunjima ubilježen je poraz rezultatom 4:1.

Već je u uvodnim minutama Posavec uspio zaustaviti opasan pokušaj Puscasa, a odmah je uzvratio Brekalo odmjerenim udarcem koji je prohujao pored vratnice.

Igrala se osma minuta kada je Benković igrao rukom u kaznenom prostoru, a nakon pregleda snimke sudac pokazuje na bijelu točku. Precizan izvođač bio je Puscas, a samo tri minute poslije Hagi je kaznio propust hrvatske obrane te povisio na 2:0.

Osim toga, Brekalo je morao izaći zbog ozljede - ušao je Bradarić - ali mladi Vatreni uspjeli su brzo smanjiti zaostatak. Vlašić je krenuo kroz sredinu prema naprijed te udarcem s ruba šesnaesterca pogodio za 2:1.

Prilika je bilo na obje strane i poslije tog pogotka, uključujući i slobodan udarac Halilovića koji je otišao iznad prečke, no Rumunji su na odmor otišli s prednošću jednog pogotka.

U potrazi za izjednačenjem Hrvatska je zaprijetila preko Mora, a uzvratili su Puscas i Hagi, koji je iz slobodnog udarca zatresao okvir gola. Igrala se 66. minuta kada je novu pogrešku Hrvatske u 3:1 pretvorio Baluta, pogodivši bliži kut.

Za Hrvatsku su prije kraja susreta pokušavali još Jakoliš, Uremović i Murić, no Rumunjska je još jednom slavila pogodak - u sudačkoj nadoknadi, nakon pregleda snimke, konačni je rezultat postavio Petre.

Susretu su nazočili i predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker te izvršni direktor Marijan Kustić.

U drugoj utakmici prvog kola Skupine C sastaju se Engleska i Francuska, a Hrvatska će u drugom kolu snage odmjeriti s Francuskom - 21. lipnja u 21:00 sati, također u San Marinu.