Drugi poraz u San Marinu

Minimalna pobjeda Francuske, Hrvatska bez polufinala

21.06.2019.

Mladi Vatreni nisu uspjeli osvojiti prve bodove na Europskom prvenstvu u Italiji i San Marinu: nakon Rumunjske, bolja je bila i Francuska.

U-21: FRANCUSKA - HRVATSKA 1:0 (1:0)
Europsko prvenstvo U-21, Skupina C.
Stadion San Marino, Serravalle.

Sudac: S. Gozubuyuk (Nizozemska)

Strijelci: 1:0 - Dembele (8')

Žuti kartoni: Jakoliš (22'), Kulenović (90+1')

Francuska: Bernardoni, Sarr, Upamecano, Konate, Dagba, Ikone, Tousart, Reine-Adelaide (73' Guendouzi), Thuram (65' Del Castillo), Ntcham (66' Aouar), Dembele. Izbornik: S. Ripoll.

Hrvatska: Posavec, Sosa, Katić, Uremović, Borevković, Vlašić, Šunjić, Moro, Murić (63' Brekalo), Ivanušec (86' Halilović), Jakoliš (56' Kulenović). Izbornik: N. Gračan.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine upisala je drugi poraz na europskoj smotri. Nakon sraza s Rumunjskom (1:4), Francuska je - također u San Marinu - ubilježila minimalnu pobjedu.

Ključni se trenutak utakmice dogodio već u osmoj minuti, kada je Reine-Adelaide ubacio, a Dembele nakon odličnog skoka glavom poslao loptu u mrežu za, pokazat će se, konačnih 1:0.

Francuska je u prvom dijelu zaprijetila i preko Ntchama te još jednom Dembelea, iz slobodnog udarca, a najbolju je priliku Hrvatske propustio Jakoliš, koji je u 33. minuti pucao tik pred vratnice nakon odličnog Vlašićevog proigravanja.

Sredinom drugog poluvremena, uz ulaske Kulenovića i oporavljenog Brekala, Gračanovi su izabranici uspjeli češće dolaziti pred francuski kazneni prostor, a u 69. minuti upravo je Kulenović došao najbliže izjednačenju - pogodio je vratnicu.

Ipak, u završnim minutama mogao je i Dembele do svog drugog pogotka, a Francuska je ubrzo mogla početi slaviti svoju drugu pobjedu na Europskom prvenstvu.

U drugoj utakmici drugog kola Skupine C Rumunjska je u vrlo uzbudljivoj završnici pobijedila Englesku 4:2 te vodi na tablici, a u posljednjem se kolu Hrvatska sastaje s Engleskom. Susret je na rasporedu u ponedjeljak, 24. lipnja, također u San Marinu.