Osvojen bod na Europskom prvenstvu

Trostruki povratak mladih Vatrenih protiv Engleske

24.06.2019.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija zaključila je svoj nastup na Europskom prvenstvu u Italiji i San Marinu osvajanjem boda protiv engleskih vršnjaka.

U-21: HRVATSKA - ENGLESKA 3:3 (1:1)
Europsko prvenstvo U-21, Skupina C.
Stadion San Marino, Serravalle.

Sudac: O. Grinfeld (Izrael)

Strijelci: 0:1 - Nelson (11' - 11m), 1:1 - Brekalo (39'), 1:2 - Maddison (48'), 2:2 - Vlašić (62'), 2:3 - Kenny (70'), 3:3 - Brekalo (82')

Žuti kartoni: Dowell (38'), Kenny (51'), Bradarić (90+3')

Hrvatska: Grbić, Čabraja (76' Bradarić), Katić, Kalaica, Uremović, Moro, Šunjić, Vlašić (66' Ivanušec), Brekalo, Majer, Kulenović. Izbornik: N. Gračan.

Engleska: Henderson, Kelly, Tomori, Clarke-Salter (49' Konsa), Kenny, Maddison (73' Gibbs-White), Dowell (56' Mount), Foden, Nelson, Gray, Abraham. Izbornik: A. Boothroyd.

Hrvatska reprezentacija do 21 godine starosti sastala se s Engleskom nakon poraza od Rumunjske i Francuske u prva dva kola europske smotre te u utakmici za prestiž odigrala neriješenih 3:3.

Iako je Kulenović na samom otvaranju sjajno pucao glavom, a Henderson odlično obranio, mladi Vatreni i po treći su se puta našli u ranom zaostatku. Nelson je u 11. minuti sam izborio i realizirao kazneni udarac za vodstvo Engleske.

Imali su Englezi još nekoliko opasnih situacija, uključujući i dvije velike prilike Graya, no Hrvatska je uspjela izjednačiti sjajnim pogotkom Brekala u 39. minuti, kada je ušao s lijeve strane u šesnaesterac i prekrasno pogodio suprotni kut.

Međutim, na samom početku drugog poluvremena Engleska je ponovno povela. Loptu je s desetak metara pod prečku poslao Maddison.

Hrvatska je potom pronašla put do drugog izjednačenja. Lijepu je akciju u 62. minuti, na asistenciju Kulenovića, odmjerenim udarcem s ruba kaznenog prostora zaključio Vlašić, koji je odmah zatim morao napustiti igru zbog ozljede.

Nisu dugo Gračanovi izabranici bili u egalu: već u 70. minuti Kenny puca iz daljine i pogađa za englesko vodstvo 3:2, ali niti tu nije bio kraj.

Igrala se 82. minuta kada je Ivanušec asistirao, a Brekalo iz blizine matirao Hendersona za svoj drugi, a treći hrvatski pogodak na utakmici, te - pokazalo se - remi i osvajanje boda na završetku natjecanja.

U drugoj utakmici trećeg kola Skupine C Rumunjska i Francuska odigrale su utakmicu bez pogodaka (0:0) te će Rumunjska kao prvoplasirana momčad u polufinalu igrati protiv Njemačke, a Francuska će kao najbolja drugoplasirana momčad igrati protiv Španjolske. Te su četiri reprezentacije ujedno osigurale i plasman na Olimpijske igre u Tokiju.