Nakon ulaska s klupe

Hat-trick Marina Tomasova za prolaz Astane

01.08.2019.

Hrvatski nogometaš Marin Tomasov ponovno je odigrao važnu ulogu u europskom izazovu kazahstanske Astane te je s tri pogotka dao ključan doprinos plasmanu u treće pretkolo Europske lige.

Astana je u prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige gostovala kod predstavnika Andore, Santa Colome, te odigrala neriješenih 0:0, a Santa Coloma je u uzvratu u Kazahstanu povela već u sedmoj minuti, kada je precizan bio Pi.

Sredinom prvog poluvremena izjednačio je Sigurjonsson s bijele točke, a u drugom je poluvremenu preokret kompletirao hrvatski ofenzivac Marin Tomasov, koji je postigao čak tri pogotka.

Precizan je bio u 73. i 79. minuti te četvrtoj minuti sudačke nadoknade, za konačnu pobjedu Astane 4:1. Tomasov je u igru ušao u 60. minuti zamijenivši Mubelea.

Astana će u trećem pretkolu Europske lige igrati protiv malteške Vallette.