Susret u Miamiju

Rakitić osigurao Barceloni pripremnu pobjedu nad Napolijem

08.08.2019.

Barcelona je na američkoj turneji svladala Napoli 2:1, a pobjedonosni je pogodak bio djelo hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića.

Predsezonsku utakmicu s Napolijem Barcelona je odigrala u Miamiju, a dokapetan Vatrenih Ivan Rakitić susret je započeo u udarnoj postavi španjolskog prvaka te je potom odradio cijeli dvoboj.

Barcelona je povela u 38. minuti preko Busquetsa, a izjednačio je Umtiti autogolom samo četiri minute poslije. Tih 1:1 stajalo je na semaforu sve do 79. minute.

Tada je Rakitić snažnim prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora u donji kut zatresao mrežu Napolija i osigurao svojoj momčadi pobjedu.

Hrvatski je veznjak 23. srpnja postigao prvi ovosezonski Barcelonin pogodak u pripremnim utakmicama, u porazu od Kovačićevog Chelseaja (2:1).