Pogoci hrvatskih igrača

Livaja, Katić i Tomasov strijelci u Europskoj ligi

08.08.2019.

U prvim utakmicama trećeg pretkola Europske lige trojica su hrvatskih nogometaša pogocima dala doprinos pobjedama svojih klubova.

Atenski AEK svladao je u četvrtak Universitateu iz Craiove 2:0, a Marko Livaja upisao je nakon sat vremena igre asistenciju ubacivši za strijelca Mantalosa, koji postiže vodeći pogodak.

Pobjedu Grka u Rumunjskoj potvrdio je upravo Livaja, koji je zaključio akciju svoje momčadi u 85. minuti. Hrvatski je napadač u igru ušao u 39. minuti umjesto Klonaridisa, a u redovima domaćina cijeli je dvoboj odradio Renato Kelić.

Pogodak i asistenciju ubilježio je i Marin Tomasov, u visokoj domaćoj pobjedi svoje Astane nad malteškom Vallettom. Tomasov je u 35. minuti efektnom završnicom postigao treći pogodak Kazahstanaca, da bi desetak minuta prije kraja uposlio Jangu za peti.

Odigrao je svih 90 minuta, kao i Luka Šimunović, hrvatski branič koji boje Astane brani od zime.

Glasgow Rangersi slavili su 4:2 na gostovanju kod danskog Midtjyllanda, a Nikola Katić pogodio je u 56. minuti preciznim prizemnim udarcem s desne strane šesnaesterca za prednost Škota 3:0.

Katić je igrao od početka do kraja utakmice, dok je Borna Barišić ostao na klupi za pričuve Rangersa.