Turnir Mladen Ramljak

Uvjerljiva pobjeda Hrvatske U-19 protiv Cerezo Osake

09.08.2019.

U drugom kolu međunarodnog turnira Mladen Ramljak Hrvatska U-19 ubilježila je prvu pobjedu, protiv japanskog predstavnika.

U-19: HRVATSKA - CEREZO OSAKA 4:1 (3:0)
Međunarodni turnir Mladen Ramljak, Zagreb.

Strijelci: 1:0 - Zdunić (27'), 2:0 - Biuk (31'), 3:0 - Buble (39'), 3:1 - Yoshida (51'), 4:1 - Mionić (66' - 11m)

Hrvatska: Kovačević, Mionić, Jenjić (64' Liber), Zdunić (52' Šarić), Palić, Zrilić (71' Brnić), Putnik, Biuk (71' Škaričić), Buble (52' Kuprešak), Braut, Bekavac. Izbornik: J. Šimunić.

Nakon uvodnog poraza od Feyenoorda, izabranici Josipa Šimunića sastali su se u Skupini B turnira u Zagrebu s Cerezom iz Osake.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina već je u prvom poluvremenu stekla tri pogotka prednosti, zahvaljujući preciznosti Zdunića, Biuka i Bublea, a u 51. minuti smanjio je Yoshida. Konačnih 4:1 postavio je Mionić s bijele točke u 66. minuti dvoboja.

U trećem, posljednjem kolu natjecanja po skupinama Hrvatska U-19 igra protiv švicarskog Grasshoppersa (subota, 10. kolovoza, 11:15).