Svladan Kovačićev Chelsea

Lovrenov Liverpool osvojio i europski Superkup

14.08.2019.

Aktualni europski prvak Liverpool, momčad Dejana Lovrena, podigla je u Istanbulu trofej namijenjen osvajaču europskog Superkupa.

Pobjednik Lige prvaka Liverpool sastao se u srijedu s osvajačem Europske lige Chelseajem, pri čemu Dejan Lovren nije konkurirao za momčad Redsa, dok je Mateo Kovačić utakmicu počeo u udarnoj postavi londonskog sastava te je igrao do 101. minute, kada ga je zamijenio Barkley.

Chelsea je poveo u 36. minuti pogotkom Girouda, a izjednačio je Mane početkom drugog poluvremena. S tih 1:1 otišlo se u produžetke, gdje Mane postiže svoj drugi pogodak za vodstvo Liverpoola 2:1, a Jorginho s bijele točke vraća stvari na početak (2:2).

Pristupilo se stoga izvođenju jedanaesteraca, pri čemu su svi izvođači bili precizni, do posljednjeg: Abrahamu je u petoj seriji pokušaj zaustavio Liverpoolov vratar Adrian te je još jedan trofej otputovao na Anfield.

Mario Mandžukić osvojio je Superkup s Bayernom 2013. godine, Luka Modrić s Real Madridom godinu dana poslije, a 2015. godine uslijedio je trijumf Ivana Rakitića s Barcelonom. Naredne dvije sezone slavili su Luka Modrić i Mateo Kovačić s Real Madridom, a prošle je godine pobjedu u Superkupu iskusio Nikola Kalinić, član Atletico Madrida.