Trabzonspor osigurao grupnu fazu

Livaja strijelac za AEK, Grci bez prolaska

29.08.2019.

Marko Livaja upisao se u četvrtak u listu strijelaca uzvratnih utakmica play-offa Europske lige, no njegovi Atenjani nisu uspjeli eliminirati turski Trabzonspor.

Momčad grčkog AEK-a pobijedila je u drugom dvoboju četvrtog pretkola Europske lige svoje domaćine u Trabzonu 2:0, no zbog poraza 3:1 na svom terenu u prvoj utakmici ipak mora završiti ovosezonsko europsko putovanje.

Prvi je pogodak za žuto-crne postigao hrvatski napadač Marko Livaja u 24. minuti, kaznivši pogrešku turske obrane efektnom završnicom, a ubrzo je Mantalos s bijele točke udvostručio prednost. Međutim, rezultat se potom više nije mijenjao, što je Trabzonsporu bilo dovoljno za prolaz.

Livaja je odigrao cijelu utakmicu za svoju momčad.

Svoj je doprinos prolasku Eintrachta protiv Strasbourga dao Ante Rebić, čiji je pokušaj u 27. minuti Mitrović skrenuo u vlastitu mrežu za vodstvo sastava iz Frankfurta.

Rebić je u 44. minuti isključen zbog starta prema suparničkom vrataru, no Eintracht je nadoknadio zaostatak iz prve utakmice (0:1) pogocima Kostića i Da Coste sredinom drugog poluvremena, za završnih 3:0.