Kapetan pomogao spasiti Real poraza

Livaja strijelac, Modrić i Pašalić asistenti

01.09.2019.

U nedjelju je Marko Livaja postigao novi ligaški pogodak za AEK, kapetan Vatrenih Luka Modrić asistirao je za remi Real Madrida, a Mario Pašalić upisao je asistenciju u porazu od Torina.

U drugom kolu grčke lige AEK je gostovao kod momčadi Asterasa te pobijedio 3:2, iako se već u trećoj minuti našao u rezultatskom zaostatku. Za izjednačenje je pogodio Oliveira, a hrvatski napadač Marko Livaja precizan je bio u 68. minuti za vodstvo Atenjana 2:1.

Potom je Barrales izjednačio s bijele točke, a pobjedu AEK-u osigurao je Simoes u sudačkoj nadoknadi. Livaja je odigrao cijeli susret.

Posljednju utakmicu trećeg kola španjolske Primere odigrali su Villarreal i Real Madrid, a Moreno je doveo domaćine u vodstvo u 12. minuti. Poravnao je Bale na samom kraju prvog dijela, da bi u 74. minuti Gomez pogodio za novu prednost Villarreala.

U 86. minuti, kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić asistirao je Baleu za konačnih 2:2, nakon što je u igru ušao u 68. minuti umjesto Jovića.

Asistenciju je upisao i Mario Pašalić, u dvoboju trećeg kola Serie A između Atalante i Torina. Torino je u Bergamu poveo preko Bonifazija, a u 38. minuti hrvatski veznjak proigrava Zapatu, strijelca za 1:1.

Zapata je početkom nastavka precizan za preokret na 2:1, no Torino potom s dva pogotka odnosi sva tri boda kući. Pašalić je igrao do 63. minute, kada je svoje mjesto prepustio Murielu.