Korak bliže EP-u

Odličan nastup Hrvatske za vrijednu pobjedu u Slovačkoj

06.09.2019.

Vatreni su položili važan ispit u Trnavi s najvišim ocjenama, svladavši domaćina Slovačku rezultatom 4:0.

SLOVAČKA - HRVATSKA 0:4 (0:1)
Kvalifikacije za EP 2020., Skupina E.
Stadion Antona Malatinskog, Trnava.

Sudac: F. Brych (Njemačka)

Strijelci: 0:1 - Vlašić (45'), 0:2 - Perišić (46'), 0:3 - Petković (72'), 0:4 - Lovren (89')

Žuti kartoni: -

Slovačka: Dubravka, Hancko, Škriniar, Vavro, Valjent, Hamšik, Lobotka, Kucka (63' Haraslin), Mak (79' Duriš), Duda, Rusnak (46' Boženik). Izbornik: P. Hapal.

Hrvatska: Livaković, Barišić, Vida, Lovren, Bartolec, Brozović, Modrić, Vlašić (81' Badelj), Perišić, Rebić (70' Brekalo), Petković (83' Pašalić). Izbornik: Z. Dalić.

Izabranici Zlatka Dalića upisali su svoju treću pobjedu u četvrtom nastupu u kvalifikacijskoj Skupini E za odlazak na Europsko prvenstvo 2020. godine.

Nakon Azerbajdžana i Walesa nadjačali su i Slovačku, a vodeći je pogodak postigao Vlašić u posljednjoj sekundi prvog dijela, preciznim prizemnim udarcem.

Vodstvo Hrvatske bilo je u potpunosti zasluženo, s obzirom da su raspoloženi Vatreni kontrolirali zbivanja i stvarali prilike. Nakon uvodnih pokušaja Rebića, Brozovića i Modrića, Brozović je već u osmoj minuti pogodio prečku, a Vida je potom iz blizine poslao loptu preko vrata, nakon što su pokušavali Bartolec i Lovren. Petković je nakon pola sata igre oduševio solo-prodorom, a okvir gola je zaustavio i Perišića - čak dvaput.

Kako je završilo prvo, tako je počelo i drugo poluvrijeme, pogotkom Hrvatske. Perišić se odlučio za udarac izvan kaznenog prostora, lopta je dodirnula domaćeg braniča i matirala Dubravku za 2:0.

Svjetski su doprvaci nastavili istim ritmom te su nagrađeni i u 72. minuti, kada je Petković efektnom realizacijom zaključio lijepu akciju, a nakon opasnih udaraca Bartoleca, Brekala i Pašalića konačnih 4:0 postavio je Lovren, pogotkom glavom u samoj završnici.

U drugoj utakmici Skupine E odigranoj u petak Wales je pobijedio Azerbajdžan 2:1. Hrvatska u ponedjeljak gostuje kod Azerbajdžana, a Mađarska dočekuje Slovačku.