Slavljenik Modrić strijelac s 11 metara

Hrvatska ponovno donijela bod iz Bakua

09.09.2019.

Vatreni su nakon pobjede u Slovačkoj odradili i drugo rujansko gostovanje, a u azerbajdžanskoj prijestolnici odigrali su neriješenih 1:1.

AZERBAJDŽAN - HRVATSKA 1:1 (0:1)
Kvalifikacije za EP 2020., Skupina E, peto kolo.
Bakcell Arena, Baku.

Sudac: S. Schärer (Švicarska)

Strijelci: 0:1 - Modrić (11' - 11m), 1:1 - Halilzade (72')

Žuti kartoni: Brozović (21'), Krivocjuk (62'), Nazarov (67'), Halilzade (68'), Barišić (70'), Medvedev (90+3')

Azerbajdžan: Balajev, Krivocjuk, Mustafazade, Medvedev, Pašajev (46' Halilzade), Husejnov (60' Mahmudov), Garajev, Rahimov, Nazarov (90' Ejubov), Emreli, Šejdajev. Izbornik: N. Jurčević.

Hrvatska: Livaković, Barišić, Vida, Lovren, Bartolec (76' Brekalo), Brozović, Modrić, Vlašić, Perišić, Rebić (86' Oršić), Petković. Izbornik: Z. Dalić.

Hrvatska nogometna reprezentacija remizirala je s Azerbajdžanom u svojoj petoj kvalifikacijskoj utakmici Skupine E za odlazak na Europsko prvenstvo 2020. godine.

Tri dana nakon sjajne predstave u Trnavi, izabranici Zlatka Dalića dobro su otvorili i novo gostovanje, a prvi je zaprijetio kapetan Modrić, koji je u ponedjeljak ujedno slavio svoj 34. rođendan. No, domaći vratar Balajev najavio je svoje odlično izdanje.

Ipak, slavljenik se u strijelce upisao već u 11. minuti, kada je azerbajdžanski branič igrao rukom u kaznenom prostoru, a Modrić bio precizan s bijele točke.

Balajev je potom dva puta zaustavio Rebića u sjajnim prigodama, obranio je i dalekometni pokušaj Vlašića, dok je Azerbajdžan prije odmora pokušao preko Šejdajeva, ali je Livaković bio na mjestu.

U drugom poluvremenu, međutim, momčad Nikole Jurčevića uspjela je uspostaviti ravnotežu te čak i preuzeti inicijativu, a za svoj je trud nagrađena uspješnim solo-prodorom Halilzadea u 72. minuti, za konačnih 1:1.

Izbornik Dalić pokušao je uvođenjem Brekala i debitanta Oršića s klupe za pričuve, no promjene rezultata u završnici susreta više nije bilo.

U kasnijem terminu petog kola Slovačka je pobijedila u Mađarskoj 2:1. Hrvatska kvalifikacije nastavlja 10. listopada, susretom s Mađarima u Splitu, a 13. listopada odlazi u Cardiff na noge Velšanima.