CSKA pobijedio, AEK remizirao

Vlašić i Livaja dodali svom učinku nove asistencije

29.09.2019.

Nikola Vlašić i Marko Livaja u nedjelju su u Rusiji i Grčkoj dali doprinos pobjedi moskovskog CSKA, odnosno remiju atenskog AEK-a.

CSKA je do osme ovosezonske ligaške pobjede stigao u 11. kolu, svladavši u gostima Ural 3:0, a jednu od ključnih uloga ponovno je odigrao hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić.

Igrala se 17. minuta kada je s desne strane ubacio za strijelca Magnussona, a Sigurdsson i Bijol u drugom su poluvremenu zapečatili pobjedu Moskovljana.

Vlašića je u 69. minuti zamijenio Kristijan Bistrović, a Zvonimir Šarlija odigrao je cijelu utakmicu za CSKA. Na tablici CSKA vodi s 25 bodova, dva više od Lokomotiva Vedrana Ćorluke te Rostova, Krasnodara i Zenita.

U petom kolu grčkog prvenstva AEK je dočekao PAOK, a pobjednika naposljetku nije bilo (2:2). PAOK je poveo u 16. minuti preko Swiderskog, a hrvatski napadač Marko Livaja iz prekida je asistirao za izjednačenje u 54. minuti - strijelac je bio Čigrinskij.

Swiderski i Deletić potom su još jednom zatresli mrežu, a Livaja s jedne i Josip Mišić s druge strane igrali su svih 90 minuta.