Wolfsburg svladao Union

Brekalo asistent za pobjedu, Budimir zatresao mrežu Espanyola

06.10.2019.

Josip Brekalo dao je važan doprinos minimalnoj prvenstvenoj pobjedi Wolfsburga, a Ante Budimir poveo je Mallorcu prema vrijednom slavlju.

Wolfsburg je u sedmom kolu Bundeslige pobijedio Union iz Berlina 1:0, a asistent za pobjednički pogodak bio je hrvatski reprezentativac Josip Brekalo.

Odlučujući se trenutak zbio u 69. minuti, kada se Brekalo primaknuo gostujućem šesnaestercu te uposlio strijelca Weghorsta, a ofenzivac Vatrenih u igru je ušao samo tri minute ranije.

Ovom je pobjedom Wolfsburg izbio na drugo mjesto ljestvice, a jedina je neporažena momčad u elitnom razredu njemačkog nogometa.

Hrvatski napadač Ante Budimir bio je strijelac vodećeg pogotka za Mallorcu protiv Espanyola, u 37. minuti ogleda, na ubačaj Sastrea. Pobjedu Mallorce 2:0 potvrdio je Sevilla u 73. minuti, a Budimir je odigrao cijeli susret.