Prijateljsko slavlje u Mađarskoj

11.10.2019.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija odlično je započela mandat novog izbornika Igora Bišćana te visoko porazila svoje mađarske domaćine.

U-21: MAĐARSKA - HRVATSKA 1:4 (1:1)
Prijateljska utakmica, Zalaegerszeg.

Strijelci: 0:1 - Kulenović (9'), 1:1 - Biro (40'), 1:2 - Đurasek (59'), 1:3 - Posavec (71'), 1:4 - Szalai (81' - ag)

Hrvatska: Šemper (46' Nevistić), Bradarić (46' Čolina), Soldo, Kalaica (46' Zirdum), Šverko (67' Hujber), Đurasek (67' Posavec), Bistrović (67' Lepinjica), Ivanušec (46' Žaper), Marin (46' Bogojević), Ćuže (67' Dolček), Kulenović (46' Vizinger). Izbornik: I. Bišćan.

Uoči novog kvalifikacijskog ispita u borbi za plasman na Europsko prvenstvo 2021. godine, Hrvatska U-21 odigrala je prijateljsku utakmicu u Mađarskoj, pod vodstvom novog izbornika Igora Bišćana, nasljednika Nenada Gračana na klupi.

Mladi Vatreni poveli su u devetoj minuti dvoboja u Zalaegerszegu preko Kulenovića, a izjednačio je Biro nedugo prije odlaska na odmor.

U drugom je poluvremenu mlada hrvatska reprezentacija postigla čak tri pogotka te naposljetku slavila rezultatom 4:1, a strijelci su bili Đurasek i Posavec, uz autogol Szalaija.

U kvalifikacijskoj skupini, Hrvatsku U-21 nakon uvodnog domaćeg poraza od Škotske čeka gostovanje kod San Marina a taj je ogled na rasporedu u ponedjeljak, 14. listopada.