Lovren odigrao cijeli susret

Brozović asistent u Ligi prvaka, Barišić u Europskoj ligi

24.10.2019.

Marcelo Brozović i Borna Barišić bili su kreatori dvije važne akcije u europskim izazovima svojih klubova, pobjedi Intera nad Borussijom (D) i remiju Rangersa kod Porta.

Milanski Inter dočekao je Borussiju iz Dortmunda u sklopu trećeg kola Skupine F Lige prvaka te se pobjedom izjednačio s njemačkim predstavnikom na drugom mjestu na ljestvici.

Crno-plavi slavili su 2:0, pri čemu je prvi pogodak postigao Martinez u 22. minuti, da bi u samoj završnici hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović u protunapadu proigrao Candrevu, koji postavlja konačni rezultat.

Brozović je odigrao cijelu utakmicu, kao i Dejan Lovren u sastavu europskog prvaka Liverpoola, koji je puni plijen osvojio na gostovanju kod belgijskog Genka (4:1). Svih 90 minuta odradili su i Mateo Kovačić za Chelsea te Domagoj Bradarić za Lille, dok je Ivan Rakitić u pobjedi Barcelone sudjelovao od 84. minute.

Treće kolo natjecanja po skupinama odigrano je i u Europskoj ligi, a lijevi branič Vatrenih Borna Barišić bio je asistent za jedini pogodak Glasgow Rangersa na gostovanju kod Porta.

Porto je poveo u 36. minuti preko Diaza, a u 44. minuti Barišić s lijeve strane ubacuje za strijelca Morelosa, koji je precizan za poravnanje (1:1). Barišić je igrao od početka do kraja utakmice, a Nikola Katić susret je pratio s klupe za pričuve.