Chelsea poražen kod Cityja

Sjajna predstava Modrića za pobjedu Reala, Kovačić asistent u derbiju

23.11.2019.

Kapetan Vatrenih Luka Modrić bio je ključni igrač Real Madrida u preokretu protiv Real Sociedada, dok je Mateo Kovačić asistirao za jedini pogodak Chelseaja na gostovanju kod Manchester Cityja.

Nakon što je dao svoj kapetanski doprinos plasmanu Hrvatske na Europsko prvenstvo, Luka Modrić poveo je i Real Madrid do ligaške pobjede protiv Real Sociedada.

Gosti su poveli već u drugoj minuti preko Williana Josea, a Modrić je u 37. minuti iz slobodnog udarca ubacio za Benzemu, koji pogađa za izjednačenje na 1:1. Na početku drugog poluvremena Modrić je na rubu kaznenog prostora ostavio loptu za Valverdea, koji je precizan za preokret na 2:1.

Odličan nastup Modrić je okrunio pogotkom za konačnih 3:1 u 74. minuti, efektnim volejem s desetak metara. Igrao je do 83. minute, kada je svoje mjesto prepustio Iscu.

Mateo Kovačić asistenciju je upisao u derbiju 13. kola Premiershipa, na gostovanju svog Chelseaja kod aktualnog prvaka Manchester Cityja.

Momčad iz Londona povela je u 21. minuti, kada je hrvatski reprezentativac dugačkom loptom pronašao Kantea, koji uspješno dovršava akciju za 1:0. Međutim, Manchester City potom je preokrenuo na 2:1 i osigurao pobjedu, pogocima De Bruynea i Mahreza prije kraja prvog poluvremena.

Kovačić je igrao od početka do kraja utakmice, kao što redovito čini u dresu Chelseaja tijekom proteklih mjesec dana.