Peto kolo Lige prvaka

Kovačićev prvijenac u dresu Chelseaja

27.11.2019.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić ubilježio je svoj prvi pogodak za Chelsea, na gostovanju kod Valencije u Ligi prvaka (2:2).

Chelsea je kod Valencije gostovao u sklopu petog kola Skupine H elitnog europskog klupskog natjecanja, a remijem su momčadi ostale bodovno poravnate, s dva boda iza vodećeg Ajaxa.

Španjolski je predstavnik poveo pogotkom Solera u 40. minuti, no samo minutu poslije Mateo Kovačić lijepo je primio loptu i pucao s ruba kaznenog prostora te pogodio donji kut domaćih vrata za 1:1.

Početkom nastavka Pulišić je upotpunio preokret engleskog sastava, a nakon promašenog kaznenog udarca Pareja, Wass u 82. minuti postavlja konačnih 2:2.

Kovačić je odigrao cijelu utakmicu za Chelsea, a pogodak Valenciji bio mu je prvi u dresu londonskog kluba. U posljednjem kolu sastaju se Chelsea - Lille i Ajax - Valencia.