Peto kolo Europske lige

Bartolec asistirao za pobjedu, Barišić u remiju

28.11.2019.

Reprezentativni bekovi Borna Barišić i Karlo Bartolec ubilježili su u petom kolu grupne faze Europske lige po jednu asistenciju za svoje klubove.

Škotski velikan Rangers gostovao je u Skupini G kod nizozemskog Feyenoorda, a u Rotterdamu nije bilo pobjednika - susret je završio neriješenim rezultatom 2:2.

Domaćini su poveli preko Toornstre, no poslije odmora Rangersi su preokrenuli rezultat, pri čemu je oba pogotka postigao Morelos. U 65. minuti, za 2:1, pogodio je glavom nakon centaršuta lijevog braniča Vatrenih Borne Barišića.

Sinisterra je naposljetku izjednačio, a Barišić je odigrao cijelu utakmicu, dok Nikola Katić nije konkurirao za ovaj dvoboj. Momčad Stevena Gerrarda vodi na tablici s osam bodova, jednim više od Porta i Young Boysa te tri više od Feyenoorda, a u zadnjem kolu dočekuje Švicarce.

Danski Kobenhavn slavio je na gostovanju kod Lugana 1:0, a asistent za pobjedonosni pogodak bio je desni branič Vatrenih Karlo Bartolec, koji je u 27. minuti ubacio za strijelca Thomsena.

Bartolec je također odradio svih 90 minuta, dok je od 78. minute nastupio i Robert Mudražija, koji se vraća na terene nakon višemjesečnog izostanka zbog ozljede.

Kobenhavn uoči zadnjeg kola drži vrh Skupine B s devet bodova, jednim više od Malmöa te tri više od kijevskog Dynama.