Ozljeda Lovre Kalinića

Ivan Jurić iznenadio Juventus, pogoci Bašića i Perice

08.02.2020.

U bogatoj nogometnoj suboti jedan od najimpresivnijih rezultata ostvario je hrvatski trener - Ivan Jurić je niz sjajnih uspjeha s Veronom nastavio i protiv prvoplasiranog Juventusa, zadavši Staroj dami treći poraz ove sezone.

Verona je svladala Juventus s 2:1, premda utakmica nije započela idealno za domaće kojima je rano nepriznat pogodak zahvaljujući intervenciji VAR-a. Cristiano Ronaldo je u 65. minuti doveo Juventus u vodstvo i činilo se da će gosti uspješno odraditi teško gostovanje, no momčad Ivana Jurića imala je druge namjere. U 76. je Borini izjednačio, a u 86. Pazzini iz kaznenog udarca donosi Veroni tri boda, a Juriću jedan od najboljih rezultata u karijeri. Verona je nakon ove pobjede skočila na šesto mjesto, učinivši pritom utrku za prvaka još zanimljivijom.

U dvoboju momčadi hrvatskih reprezentativaca, Atalanta je u gostima svladala Fiorentinu s 2:1. Mario Pašalić odradio je 64 minute za goste iz Bergama, dok je Milan Badelj igrao od 85. minute za Viole.

U Francuskoj se istaknuo mladi hrvatski veznjak Toma Bašić koji je lijepim golom s dvadesetak metara vratio Bordeaux u egal u gostima kod Metza. Remi Oudin je pred kraj utakmice donio Bašićevoj momčadi pobjedu i skok na šesto mjesto na ljestvici.

U Marseilleu su domaćini teže od očekivanog svladali posljednjeplasirani Toulouse, i to tek nakon što je u 37. minuti zbog ozljede igru morao napustiti hrvatski čuvar mreže Lovre Kalinić. Pogodak odluke postigao je Dimitri Payet u 51. minuti, a za domaće je svih 90 minuta odigrao Duje Ćaleta-Car.

Hrvatski napadač Stipe Perica zabio je pogodak za Mouscron u pobjedi od 3:1 protiv Oostendea u 25. kolu belgijskog prvenstva. Perica je igrao od 72. minute, dok je za Oostende Goran Milović odradio cijeli susret, a Ante Palaversa 88 minuta.

Marin Pongračić zaradio je direktni crveni karton u 48. minuti susreta između Wolfsburga i Fortune, no bez obzira na to Vukovi su uspjeli dostići zaostatak od 0:1 i upisati barem bod.