U udarnoj postavi

Prvijenac Pjace, uvjerljiva pobjeda Anderlechta

23.02.2020.

Marko Pjaca u nedjelju je postigao svoj prvi pogodak u dresu Anderlechta te tako dao doprinos visokoj pobjedi nad Eupenom.

Anderlecht i Eupen sastali su se u sklopu 27. kola belgijskog nogometnog prvenstva, a nova momčad hrvatskog ofenzivca Marka Pjaca vratila se nakon poraza i remija pobjedama te drži osmo mjesto na tablici.

Pjaca je svoj prvijenac postigao u 25. minuti utakmice, iz blizine nakon asistencije Vlapa, te na semaforu ispisao 3:0 na Anderlecht.

Preostale su pogotke u pobjedi 6:1 postigli Murillo, Vlap, Kompany, Amuzu i Bakkali, a počasni je pogodak gostiju - koji su od 15. minute igrali s desetoricom - bio djelo Bolingija u završnici.

Pjaca je igrao do 67. minute, a susret s Eupenom ujedno mu je bio i prvi nastup u početnoj jedanaestorici belgijskog velikana.