Doprinos Hrvata u Primeri i Ligue 1

Vrsaljko asistent u pobjedi Atletica, Bašić asistent protiv PSG-a

24.02.2020.

Šime Vrsaljko odigrao je još jednu odličnu utakmicu za Atletico Madrid, a Toma Bašić ostavio je trag na Parku prinčeva.

Atletico Madrid ugostio je u 25. kolu Primere Villarreal, a Žuta podmornica je povela nakon 16 minuta igre, kada je precizan bio Alcacer.

Za izjednačenje je pobrinuo Correa u 40. minuti susreta, nakon što mu je loptu u kazneni prostor ubacio hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko, koji je igrao do 58. minute. Tada je svoje mjesto prepustio Trippieru.

Potpuni su preokret Atletico Madridu osigurali Koke i Joao Felix sredinom drugog poluvremena (3:1), a momčad Diega Simeonea tako je zadržala treće mjesto na tablici, iza Rakitićeve Barcelone i Modrićevog Real Madrida.

Toma Bašić asistenciju je upisao u prvenstvenom porazu svog Bordeauxa kod prvoplasirane momčadi francuskog prvenstva, Paris Saint Germaina.

Parižani su slavili 4:3, a Bašić je u 18. minuti ubacio iz kuta za Hwanga, strijelca vodećeg pogotka Žirondinaca. Hrvatski je nogometaš igrao do 70. minute, kada ga je zamijenio Adli.