Wolfsburg preskočio europsku prepreku

Brekalo u golgeterskoj formi: tri pogotka u tjedan dana

27.02.2020.

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo postigao je svoj treći pogodak u tri posljednje utakmice za Wolfsburg, unutar samo tjedan dana.

Nogometaši njemačkog Wolfsburga potvrdili su u četvrtak prolazak u osminu finala Europske lige, svladavši u gostima švedski Malmö 3:0, nakon što su već u prvoj utakmici pred svojim navijačima stekli prednost 2:1.

Tada je strijelac bio i ofenzivac Vatrenih Josip Brekalo, a nakon ligaškog pogotka Mainzu u nedjelju, mrežu je zatresao i u europskom uzvratu.

Brekalo je načeo mrežu domaćina u 42. minuti, nakon lijepe akcije s Weghorstom i preciznog, odmjerenog udarca s ruba kaznenog prostora.

U drugom su poluvremenu posao dovršili Gerhardt i Joao Victor, a Brekalo je igrao do 79. minute, kada je svoje mjesto prepustio Klausu.