Pobjeda, poraz i remi

Melnjak i Antolić strijelci, Bistrović asistent

01.03.2020.

U subotnjim ogledima diljem Europe svoj su trag ostavili i hrvatski nogometaši - Dario Melnjak, Domagoj Antolić i Kristijan Bistrović.

Reprezentativni branič Dario Melnjak bio je strijelac vodećeg pogotka za Rizespor na gostovanju kod Trabzonspora, u 36. minuti dvoboja.

Međutim, vodeći Trabzonspor je u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat i naposljetku slavio 5:2, pri čemu je Melnjak odigrao svih 90 minuta.

Domagoj Antolić također je prvi zatresao mrežu, u derbiju Legije i Cracovije koji je pripao varšavskim domaćinima rezultatom 2:1.

Hrvatski je veznjak precizan bio nakon 20 minuta igre, a igrao je od početka do kraja utakmice. Niko Datković zbog ozljede nije bio u gostujućem kadru, Ivan Fiolić igrao je od 66. minute, a Legia je pobjedom u međusobnom srazu povećala prednost na vrhu poretka ispred Cracovije na šest bodova.

Mladi hrvatski reprezentativac Kristijan Bistrović pomogao je svojoj momčadi osvojiti bod u domaćem ogledu s Uralom. Gosti su vodili do prve minute sudačke nadoknade, kada Bistrović ubacuje za Fernandesa, koji atraktivno pogađa za konačnih 1:1.

Bistrović je za CSKA igrao od 68. minute, a Nikola Vlašić odradio je cijeli susret. Moskovljani drže četvrto mjesto na tablici.