Sadržajni susreti u Italiji

Prvi pogoci Kalinića za Romu, asistencije Pašalića i Bašića

01.03.2020.

Nikola Kalinić bio je u nedjelju ključni igrač Rome, a Mario Pašalić i Toma Bašić istaknuli su se asistencijama.

U 26. kolu Serie A Cagliari je dočekao Romu, a gosti iz glavnog grada osvojili su sva tri boda zahvaljujući pobjedi 4:3, pri čemu je glavnu ulogu imao hrvatski napadač Nikola Kalinić.

Joao Pedro doveo je Cagliari u vodstvo u 28. minuti, no već u idućem napadu Kalinić svojim prvijencem za Romu donosi izjednačenje. U 41. minuti pogađa i za vodstvo Rome na poluvremenu.

Igrala se 64. minuta kada je Kalinić proigrao Kluiverta za povećanje prednosti na 3:1, a do kraja susreta mreže su tresli još Pereiro, Mhitarjan i još jednom Joao Pedro. Kalinić je igrao cijelu utakmicu, a Marko Rog zamijenjen je u sastavu Cagliarija u samoj završnici.

Atalanta je uvjerljivo slavila na gostovanju kod Leccea (7:2), a jedan od asistenata momčadi iz Bergama bio je i Mario Pašalić, koji je u 54. minuti dodao Zapati za četvrti pogodak svoje momčadi. U prvoj minuti sudačke nadoknade Pašalić je sudjelovao i u akciji za posljednji, sedmi pogodak, koji je postigao Malinovski.

Pašalić je odradio cijeli susret, Boško Šutalo nije konkurirao zbog ozljede, a Atalanta drži četvrto mjesto na tablici s tri boda više i utakmicom manje od Rome.

U francuskom su prvenstvu Bordeaux i Nice remizirali 1:1, a asistent za jedini pogodak Žirondinaca pred vlastitom publikom bio je Toma Bašić. Nakon odličnog je prodora u 21. minuti uposlio strijelca De Previllea, a igrao je svih 90 minuta.