Dva pogotka i asistencija

Marko Livaja ključni igrač AEK-a u nastavku prvenstva

14.06.2020.

Hrvatski napadač Marko Livaja zaslužan je za sva četiri boda svoje momčadi u dvije lipanjske ligaške utakmice.

Nakon tromjesečne stanke zbog epidemije koronavirusa, atenski AEK je grčko prvenstvo nastavio domaćim remijem s Panathinaikosom (1:1) te gostujućom pobjedom kod OFI-ja s Krete (2:0), a Marko Livaja pritom je postigao dva te asistirao za treći pogodak.

U dvoboju s Panathinaikosom strijelac je bio u 75. minuti, za izjednačenje nedugo nakon vodećeg pogotka Machede, a odigrao je svih 90 minuta.

U nedjeljnom ogledu na Kreti Livaja je glavom zatresao mrežu za vodstvo krajem prvog poluvremena, da bi sredinom drugog asistirao Verdeu za konačni ishod. Zamijenjen je u 86. minuti.

AEK na tablici drži drugu poziciju, sa 17 bodova zaostatka iza vodećeg Olympiakosa te dva boda prednosti ispred Mišićevog PAOK-a.