Slomio otpor Athletic Bilbaa

Rakitić ušao s klupe i donio Barceloni vrijednu pobjedu

23.06.2020.

Ligaški dvoboj Barcelone i Athletic Bilbaa presudio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, pogotkom za 1:0 u 71. minuti.

U sklopu 31. kola Primere Barcelona je na svom terenu dočekala Athletic Bilbao, a minimalnom je pobjedom stekla tri boda prednosti ispred Modrićevog Real Madrida, uz utakmicu više - Kraljevski klub u srijedu ugošćuje Budimirovu Mallorcu.

Dokapetan Vatrenih u igru je ušao u 64. minuti susreta umjesto Busquetsa, da bi samo sedam minuta poslije silovito zaključio akciju poslavši loptu pod gostujuću prečku za konačnih 1:0.

Pri kraju utakmice zaradio je i žuti karton, a pogodak Baskima prvi mu je ove sezone u dresu katalonskog velikana.

Barcelona u sljedećem kolu odlazi na noge Bradarićevoj Celti, a do kraja prvenstvenog natjecanja preostalo joj je još sedam utakmica.