Prolaz u produžecima

Raspucani Marko Livaja odveo AEK u finale Grčkog kupa

24.06.2020.

Hrvatski napadač Marko Livaja postigao je četiri pogotka u četiri lipanjske utakmice te u dramatičnim okolnostima osigurao svom klubu završnu borbu za trofej.

Nakon što je u prva dva susreta poslije prekida zbog pandemije koronavirusa postigao dva ligaška pogotka te dodao jednu asistenciju, Marko Livaja bio je ključni čovjek AEK-a i u uzvratnom dvoboju polufinala Grčkog kupa.

Atenjani su gostovali kod Arisa s prednošću 2:1 iz prve utakmice, no Aris je pogocima Mancinija u 57. minuti i Diguinyja u trećoj minuti sudačke nadoknade imao dostatnih 2:0.

Međutim, Livaja je u šestoj minuti sudačke nadoknade iz drugog pokušaja svladao domaćeg vratara te osigurao produžetke, da bi u 102. minuti mirnom prizemnom realizacijom s desetak metara zaključio akciju za konačnih 2:2 i plasman u finale.

Iz igre je izašao u 110. minuti, a za naslov pobjednika borit će se s boljim iz dvoboja Mišićevog PAOK-a i pirejskog Olympiakosa.