Budimir strijelac u Bilbau

Četiri pogotka u Dortmundu: Kramarić sa stilom završio sezonu

27.06.2020.

Napadač Vatrenih Andrej Kramarić postigao je u subotu sva četiri pogotka svog Hoffenheima za uvjerljivu pobjedu kod Borussije iz Dortmunda.

S osiguranom europskom pozicijom i u lovu na šesto mjesto, Hoffenheim je u posljednjem ovosezonskom bundesligaškom kolu gostovao kod drugoplasirane Borussije u Dortmundu, a utakmicu je obilježio izrazito učinkoviti Andrej Kramarić.

Hrvatski je napadač dan započeo lijepo odmjerenim udarcem s ruba šesnaesterca već u osmoj minuti, dok je u 30. minuti precizan bio iz blizine, s ruba peterca.

Početkom nastavka zaključio je akciju prevarivši svog čuvara te potom i vratara, a "točku na i" stavio je s bijele točke u 50. minuti dvoboja. Sezonu je završio s 12 pogodaka na svom kontu, a postao je prvi igrač u povijesti Hoffenheima koji je postigao četiri pogotka na jednoj utakmici te prvi igrač u povijesti koji je postigao četiri pogotka na gostovanju u Dortmundu.

Kramarić je svoje mjesto na terenu u 70. minuti prepustio Bruunu Larsenu, a Hoffenheim je naposljetku zauzeo šestu poziciju na tablici s tri boda više od Brekalovog i Pongračićevog Wolfsburga, koji je s 4:0 poražen od prvaka, Perišićevog Bayerna.

Ivan Perišić u tom je susretu ušao s klupe te uputio centaršut za Müllerov, četvrti pogodak, u 79. minuti, a Josip Brekalo i Marin Pongračić bili su dio udarne postave svog kluba.

Napadač Mallorce Ante Budimir bio je jedini strijelac svog kluba na gostovanju kod Athletica u Bilbau. Baski su slavili 3:1, a Budimir je u 70. minuti realizirao kazneni udarac. U igru je ušao na poluvremenu, a subotnji mu je pogodak bio deseti ove sezone.