Bešiktaš pobijedio Fenerbahče

Vida strijelac u derbiju, Budimir za oproštaj Mallorce

19.07.2020.

Reprezentativni branič Domagoj Vida postigao je već peti ovosezonski prvenstveni pogodak, a Ante Budimir sezonu završava kao osmi strijelac Primere.

Kolo prije kraja turske lige, Bešiktaš je ugostio Fenerbahče, pobijedio 2:0 te osigurao najmanje četvrto mjesto na tablici, a u završnih 90 minuta može još napredovati.

Fenerbahče je od sredine prvog dijela igrao bez isključenog Muriqija, a brojčanu je prednost Bešiktaš iskoristio u 63. minuti, kada branič Vatrenih Domagoj Vida prvi reagira ispred gostujućeg vratara, na povratnu loptu Boyda.

Slavlje Bešiktaša potvrdio je Gonul u 70. minuti, a Vida je odradio cijeli dvoboj. Bio mu je to peti ligaški pogodak ove sezone.

U španjolskom prvenstvu odigrano je i posljednje kolo, pri čemu Mallorca Ante Budimira nije uspjela zadržati prvoligaški status.

Oproštajni dvoboj Mallorce kod Osasune završio je bez pobjednika, 2:2, a hrvatski je napadač precizan bio glavom u 65. minuti, za privremeno vodstvo svoje momčadi. Bio je to posljednji Mallorcin pogodak u natjecanju, a Budimir je odradio svih 90 minuta.

S ukupno 13 pogodaka u Primeri, Budimir zauzima osmo mjesto ljestvice ovosezonskih strijelaca, a ispred njega samo su Messi, Benzema, Moreno, Suarez, Garcia, Aspas i Ocampos.