Neizvjestan rasplet u Sloveniji

Kalinić prvi od brojnih strijelaca Rome, četiri Hrvata za povijesni naslov Celja

22.07.2020.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić "otključao" je mrežu domaćeg SPAL-a u 35. kolu Serie A, a Celje je u izravnom okršaju s Olimpijom ostvarilo povijesni uspjeh.

Roma je u srijedu u gostima pobijedila SPAL čak 6:1, a prvi je pogodak gostiju bio djelo Nikole Kalinića nakon gužve u kaznenom prostoru, već u desetoj minuti susreta.

Do kraja utakmice pogađali su i Peres (dva puta), Perez, Kolarov i Zaniolo, a Kalinić je igrao od početka do kraja dvoboja. Karlo Letica odradio je svih 90 minuta kao vratar SPAL-a.

Momčad Celja po prvi je puta postala prvak Slovenije zahvaljujući neriješenih 2:2 s izravnim konkurentom, ljubljanskom Olimpijom, u zadnjem kolu ligaškog natjecanja.

Titulom su se tako okitili Josip Čalušić, Karlo Plantak, Ivan Božić i Dario Vizinger, koji je u ključnoj utakmici postigao i pogodak. Olimpiju vodi Dino Skender, a zelenu boju brane Ante Vukušić, Bojan Knežević i Matija Orbanić.