Zenit svladao CSKA

Prekrasan pogodak Vlašića, nova pobjeda Lovrena

19.08.2020.

Zenit Dejana Lovrena pobijedio je moskovski CSKA 2:1, a jedini strijelac za goste bio je Nikola Vlašić, pri čemu je njegov pogodak zaslužio vrhunske ocjene.

U sklopu trećeg kola ruskog nogometnog prvenstva Zenit je ugostio CSKA i poveo preko Azmouna u 19. minuti, a izjednačio je u 26. minuti hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić.

Loptu je primio gotovo na sredini igrališta, da bi potom s dvadesetak metara sjajno pronašao suprotnu stranu domaćih vrata za 1:1.

Pobjedonosni pogodak Zenita postigao je Azmoun sredinom drugog poluvremena, a Dejan Lovren igrao je za sastav iz St. Peterburga od početka do kraja utakmice. Nakon osvojenog domaćeg Superkupa, Zenit je s Lovrenom u postavi - uz jedan postignuti pogodak hrvatskog braniča - nanizao tri uvodne ligaške pobjede, a Vlašićev je pogodak zasad jedini koji je Zenit primio u novom prvenstvu.

U redovima CSKA Vlašić je igrao do 81. minute, a Kristijan Bistrović ostao je na klupi za pričuve.

U pobjedi moskovskog Dinama nad Rostovom (2:0) debitirao je mladi hrvatski reprezentativac Nikola Moro, koji se moskovskom Dinamu pridružio nakon transfera iz zagrebačkog Dinama.