Svladali Lyon, čekaju PSG

Ivan Perišić s Bayernom u finalu Lige prvaka

19.08.2020.

Hrvatska će imati priliku nastaviti svoj niz osvajača Lige prvaka - ove će se sezone za prestižni trofej boriti Ivan Perišić sa svojim Bayernom.

Nakon što je u prvom polufinalu Lige prvaka PSG svladao Leipzig, u drugom je Bayern nadjačao momčad Lyona te će velikani iz Pariza i Münchena u nedjelju odmjeriti snage u završnom dvoboju.

Prva je dva pogotka za Bayern postigao Gnabry, u 18. i 33. minuti utakmice, a konačnih 3:0 postavio je Lewandowski nekoliko minuta prije kraja susreta.

Ivan Perišić započeo je utakmicu u početnoj postavi Bavaraca, sudjelovao je u akciji za drugi pogodak, a u 63. minuti zamijenio ga je Coman.

Hrvatska osvajača Lige prvaka ima neprestano još od 2013. godine, kada je Mandžukić uzeo europski naslov upravo s Bayernom. Uslijedila su slavlja Modrića (2014.), Rakitića (2015.), Modrića i Kovačića (2016. - 2018.) te Lovrena (2019.), a Perišić ima prigodu produžiti ovaj sjajan niz.