Nastavak borbe za EP

03.09.2020.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija odličnim je nastupom protiv Grčke u Varaždinu započela nastavak kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2021. godine, postigavši čak četiri pogotka u prve 24 minute.

U-21: HRVATSKA - GRČKA 5:0 (4:0)
Kvalifikacije za EP 2021., Skupina 4.
Stadion NK Varaždin, Varaždin.

Sudac: M. Di Bello (Italija)

Strijelci: 1:0 - Moro (1'), 2:0 - Majer (4'), 3:0 - Musa (14'), 4:0 - Majer (24'), 5:0 - Musa (53')

Žuti kartoni: Alexandropoulos (28'), Diamantis (45+2')

Hrvatska: Šemper, Sosa, Šverko, Erlić, Šutalo, Moro (78' Žaper), Nejašmić (61' Bistrović), Majer, Ivanušec (77' Dolček), Špikić (61' Ćuže), Musa (67' Kulenović). Izbornik: T. Rukavina.

Grčka: Stergiakis, Katranis, Diamantis, Nikolaou (78' Antzulas), Natsos, Liavas, Balogiannis (72' Botos), Emmanoulidis (72' Christopoulos), Alexandropoulos (30' Tsiggaras), Vrousai, Ntaviotis (46' Kampetsis). Izbornik: I. Goumas.

Premda je iza sebe imala dva domaća poraza, od Škotske i Češke, te je u Varaždin stigla bez izbornika Igora Bišćana i dijela stručnog stožera, mlada hrvatska nogometna reprezentacija uvjerljivo je porazila Grčku te ostala u konkurenciji za plasman na europsku smotru.

Pod vodstvom Tomislava Rukavine i Petra Krpana, Hrvatska U-21 povela je nakon samo 45 sekundi igre, kada je kapetan Moro efektnim udarcem s ruba kaznenog prostora poslao loptu u mrežu.

Već u petoj minuti Moro ubacuje s lijeve strane, a Majer glavom povisuje na 2:0, dok Musa u 14. minuti postiže treći pogodak nakon ubačaja Špikića s desne strane.

Majer je svoj drugi pogodak na utakmici postigao u 24. minuti, izvrsnim udarcem nakon asistencije Sose, da bi završnih 5:0 postavio Musa početkom drugog poluvremena, kada je istrčao sam ispred suparničkog vratara, zaobišao ga i stavio "točku na i".

Uz pet postignutih pogodaka, hrvatski su nogometaši imali još izglednih prilika, a s tri osvojena boda zauzeli su treće mjesto poretka u kvalifikacijskoj skupini, sa samo bodom zaostatka za drugoplasiranom Grčkom. Vodeća je Češka s pet bodova i utakmicom više, a mladi Vatreni za četiri dana gostuju upravo kod Čeha, u još jednom od presudnih dvoboja za rasplet.