Otvaranje Lige nacija

Branitelj naslova Portugal ponovno svladao Vatrene

05.09.2020.

U prvom kolu drugog izdanja Lige nacija Hrvatska je gostovala kod vlasnika trofeja, reprezentacije Portugala, koji je ubilježio prve bodove.

PORTUGAL - HRVATSKA 4:1 (1:0)
Liga nacija, Skupina A3.
Stadion Dragao, Porto.

Sudac: D. Massa (Italija)

Strijelci: 1:0 - Joao Cancelo (41'), 2:0 - Diogo Jota (58'), 3:0 - Joao Felix (70'), 3:1 - Petković (90+1'), 4:1 - Andre Silva (90+5')

Žuti kartoni: Jedvaj (60'), Barišić (71')

Portugal: Lopes, Guerreiro, Ruben Dias, Pepe, Joao Cancelo, Bruno Fernandes, Danilo, Joao Moutinho (81' Sergio Oliveira), Bernardo Silva (78' Trincao), Diogo Jota, Joao Felix (87' Andre Silva). Izbornik: F. Santos.

Hrvatska: Livaković, Barišić, Vida, Lovren, Jedvaj, Kovačić, Pašalić (61' Brozović), Rebić, Vlašić, Brekalo (61' Perišić), Kramarić (74' Petković). Izbornik: Z. Dalić.

Hrvatska nogometna reprezentacija započela je svoj drugi nastup u elitnom razredu Lige nacija porazom kod europskog prvaka Portugala, aktualnog osvajača ovog natjecanja.

Domaćin je u prvom poluvremenu stvorio brojne prilike pred hrvatskim vratima, no izvrsni čuvar mreže Livaković i vratnice održavali su početnih 0:0 sve do 41. minute, kada Joao Cancelo odličnim udarcem donosi vodstvo Portugalcima.

Vatreni su pokušali tek preko Vlašića i Kramarića, a u drugom poluvremenu Diogo Jota prizemnim pokušajem matira Livakovića za udvostručenje prednosti.

Igrala se 70. minuta kada Joao Felix postiže i treći portugalski pogodak, a Petković nakon ulaska s klupe u prvoj minuti sudačke nadoknade koristi asistenciju Rebića za smanjenje zaostatka na 3:1.

Konačnih 4:1 postavio je Andre Silva u završnim sekundama utakmice te je tako nastavljen niz hrvatskih susreta s Portugalcima bez pobjede.

U drugom susretu prvog kola Skupine A3, Švedska je ugostila Francusku, a svjetski prvaci pobijedili su rezultatom 1:0. Francuska će u utorak dočekati Hrvatsku na St. Denisu.